• Гергель

  «… Я на своїх полях використовую комплексне мінеральне добриво «Топерс®», і перш за все рекомендую його всім аграріям. Добриво від виробника «Топерс» це «бомба» … »

   

  Гергель Микола Іванович
  Фермер

 • Устенко Т - копия

  « … Завдяки мінеральному добриву «Топерс» почали отримувати гарний дохід. Ефект від застосування видно вже на другий день після обробки, рослини зеленіють і радують. Пшениці отримали по 40 центнер без добрив з одним «Топерс» …»

  Устенко Тетяна Вікторівна
  Фермер

 • 22222222222222

  «… Ми обробили повністю посіви пшениці добривом «Топерс» двічі, і результат на обличчя. Отримали весь 2й-3й клас, при тому що з осені не вносили добрив, навесні внесли тільки по 80кг «кас». Хочу сказати Вам велике спасибі за «Топерс», тепер ми будемо обробляти тільки ним! …»

  Перебийніс Андрій Леонідович
  Голова ФГ «Час»

 • Гальченко

  «… Посіяв я пшеницю по соняшнику. Вийшла така слабка, та ще й без єдиного дощу в зиму пішла. Думав передискувати навесні, але згадав про комплексне мінеральне добриво «Топерс». Через два тижні пшеницю було не впізнати. Я вже 25 років фермер, у перші отримав пшеницю другого класу …»

  Гальченко Григорій
  Фермер

 • Заверталюк Владимир

  «… На тій ділянці поля, де було внесено добриво« Топерс », врожайність склала 45-46 тонн, 100 і більше штук картоплі в кущі. Але як тільки почалася не оброблена ні чим ділянка, відразу врожайність впала до 36-37 тонн, і 60-70 штук …»

  Заверталюк Володимир Филимонович
  Керівник Дніпропетровської дослідної станції
  Інституту овочівництва і баштанництва НААН України
  Кандидат с/г наук, доцент

Запитання-відповідь

profesor-300x248На Ваші запитання відповідає Михайло Миколайович Кулешов доктор сільськогосподарських наук, професор

В 1963 р. закінчив факультет агрохімії і ґрунтознавства Харківського СГІ ім. В.В.Докучаєва.
З 1963 по 1971 р.— науковий співробітник Українського НІІ ґрунтознавства і агрохімії ім. А.Н.Соколовського.
З 1971 по 1979 р. — доцент кафедри агрохімії Харківського СГІ.
З 1979 по 2007 р. — завідующий кафедрою агрохімії Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.

Під керівництвом М. М. Кулешова підготовленно більше 100 магістрів наук із 50 країн, а також 10 кандидатів наук із семи країн світу.

Професор М. М. Кулешов — Почесний Генеральний Директор Міжнародного Біографічного Центру (Кембрідж, Англія), Постійний Старший Експерт Європейської Комісії (Брюсель, Бельгія), член спеціалізованої ради Д 64.354.01 в ННЦ «ІПА ім. А. М. Соколовського». Учасник міжнародних симпозіумів і конгресів в США, Канаді, Німечині, Бельгії, Індії, Угорщині і Україні.

Автор понад 130 робіт на семи європейських мовах в області агрохімії , ґрунтознавства , екології та історії науки ( монографії, статті , навчально-методичні посібники , біографічні дослідження життя та діяльності видатних учених ; труди міжнародних симпозіумів та конгресів ) . Розробник унікального замкнутого технологічного циклу очищення промислових газів від сірчистого ангідриду, агроекологічного метода страхования.

Як застосувати ТОПЕРС?

Робочий розчин ТОПЕРС готується шляхом розведення базисного розчину ТОПЕРС-КОНЦЕНТРАТ у чистій воді при співвідношенні компонентів 1:100. Отриманий 1% робочий розчин застосовується для позакореневій обробки зеленої маси вегетуючих рослин на ранніх фазах розвитку у відповідності до технологій вирощування тієї чи іншої сільськогосподарської культури. Середня доза робочого розчину для разової позакореневої обробки вегетуючих культур на полі складає 200-400 літрів на гектар.

При обробці рослин, що вирощуються в умовах закритого грунту, доза корегується у залежності від площі, яку займають рослини. Технологія застосування робочого розчина ТОПЕРС в польових умовах передбачає використання сучасних моделей оприскувачів для роботи в умовах наявності технологічних коліїв. Технічні показники останніх конструкцій оприскувачів дозволяють проводити обробку рослин на висоті від 0,5 до 2,5 метрів навіть у темній час з використанням діодних підсвітлювачів. При ширині захоплювання до 40 м та ємності баку з розчином понад 12000 літрів виникає можливість безперервної обробки посівів на площі 60 га. Час та періодичність проведення позакореневих підживлень в польових умовах залежить від технологій вирощування окремих сільськогосподарських культур з урахуванням фенологічних показників вегетаційного періоду.

У разі застосування ТОПЕРС на городах, культур захищеного грунту або вирощування у горщечках, обробку рослин проводять у ранні фази розвитку до часу утворення генеративних органів. Обробка вегетуючих рослин робочим розчином ТОПЕРС проводиться в залежності від особливості конкретної культури та проходження окремих фенологічних фаз на протязі на протязі вегетаційного періоду. Слід пам’ятати, що норма використання робочого розчину (1%) ТОПЕРС складає 200-400 літрів на гектар для кожної обробки посівів. Корегування норми у межах 200-400 літрів залежить від загального стану рослин у посівах, який визначається спеціалістом – агрохіміком за допомогою листкової діагностики вегетативних органів. Задовільний стан живлення потребує 400 літрів, добрий – 300 літрів, відмінний – 200 літрів на гектар.

При відсутності результатів листкової діагностики слід рекомендувати застосування робочого розчину ТОПЕРС у нормі 300 літрів на гектар. Загальна рекомендація при застосуванні робочого розчину ТОПЕРСУ – витримувати достатній проміжок часу між обробкою рослин розчином цього добрива та застосуванням дощування (не менше однієї доби).

Уникати проведення обробки рослин робочим розчином ТОПЕРС на полях і города у дощову погоду та безпосередньо після закінчення дощу. Розчин повинен реагувати з сухою поверхнею рослинної маси у прохолодні часи (вранці чи ввечері) протягом доби. Не виключена доцільність проведення обробок посівів у нічний час, що дозволяє досягнути максимальної ефективності добрива, яка складає по даним польових досліджень у Лісостепу та Степу України до 20% підвищення врожайності у зрівнянні з контролем навіть в умовах суцільного дощування та вологості грунту на рівні 70% від ППВ.

Що таке ТОПЕРС?

ТОПЕРС – нове мінеральне водорозчинне комплексне добриво, що вироблене з органічної речовини природного походження шляхом електролітичної дисоціації та іонізації базисного розчину. Базисний розчин ТОПЕРС – КОНЦЕНТРАТ містить водорозчинні сполуки азоту у вигляді нітратів, амонію, карбаміду; фосфору – у вигляді одно заміщеного залишку фосфорної кислоти а також калію, кальцію, магнію, сірки та мікроелементів у іонній формі. Концентрація поживних елементів у базисному розчині біоекологічна по складу та забезпечує кількісні рівні, що відповідають природнім потребам вегетуючих зелених рослин. Використовується добриво для позакореневого підживлення рослин протягом вегетації шляхом обприскування вегетативної маси у визначені фази розвитку рослинного організму.